Her türlü eşyanın çok kolay üretileceği 3D yazıcıları New York'ta tanıtıldı.Son zamanlarda Teknoloji dünyasının en çok konuşulan konularından 3D yazıcıları, ABD’nin New York şehrinde görücüye çıktı. New York’un Javit Center Sergi Salonu’nda açılan 3D yazıcıları fuarında çok sayıda şirket çalışmalarını sergiledi. 

HER TÜRLÜ EŞYA ÇOK KOLAY ÜRETİLECEK 

3 boyutlu yazıcı ile oyuncaklardan, müzik aletlerine, süs eşyalarından bisiklete kadar birçok ev malzemesi üretilebiliyor. Bu teknoloji sayesinde birçok ürün kolay bir şekilde, her yerde üretilebiliyor. İsteyen herkes 3D teknolojisine sahip olan makineleri uygun fiyata alıp, istediği yerde kullanabiliyor.

PASLANMAZ ÇELİK BİR SIVI İLE ÇALIŞIYOR

Bazı yazıcılar mürekkep ile, bazıları ise paslanmayan bir çelikten oluşan renkli sıvı ile çalışıyor. İsteyen 3D yazıcılarını bilgisayara bağlayabiliyor. Fiyatları ise makinenın özelliğine ve büyüklüğüne göre değişiyor.

Fuara ürettikleri müzik aletleriyle katılan bir firma, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 3 boyutlu yazıcıyla yapılan piyano, davul ve gitarı stantlarında sergileyen firma, bu müzik aletlerinin kullanıldığı mini bir dinleti sundu.

30 DAKİKADA ÇOCUK OYUNCAĞI YAPILABİLİYOR

3D yazıcısı ile yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede çocuklar için oyuncak yapılabiliyor. 3D yazıcı teknolojisini kullanarak oyuncak üreten Aleph Objects Şirekti İletişim Müdürü Harris Kenny, kısa sürede istedikleri çocuk oyuncağını hazır hale getirebildiklerini söyledi. Makinenın çalışma mekanizmasının açıktan görülebileceğini ifade eden Kenny, “İsteyen elimizdeki makineyı alarak farklı bir şekilde geliştirebilir.Değişikliğe ve geliştirilmeye açık bir teknoloji. Makinemızı dünyanın birçok ülkesine çok hızlı bir şekilde gönderme imkanına da sahibiz.”dedi. Kenny, ellerindeki 3D yazıcısının 2 bin dolara değerinde olduğunu ifade etti.

2-4 Nisan tarihleri arasında teknoloji severlerin ziyaretine açık olacak olan fuarda, 3D yazıcıları ile ilgili geniş kapsamlı konferanslar da düzenleniyor.
Bu Habere Yorum Yap