ABD ordusunun insan beyninine yerleştirilecek ve beynin bir bilgisayar gibi çalışmasına imkan verecek, çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.ABD ordusunun insan beyninine yerleştirilecek ve beynin bir bilgisayar gibi çalışmasına imkan verecek, çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

İnsan beynine yapılan müdahaleler sayesinde kişilerin sanal bir dünyaya adım atmalarını ve bu dünyadaki deneyimleriyle çeşitli alanlarda bilgi edinmelerini konu alan Matrix filmindekine benzer bir sistem, ABD ordusu tarafından hayata geçirilebilir. 

ABD ordusununa çatısı altında hizmet veren Defense Advanced Research Projects Agency’nin (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) insan beyninin bir bilgisayar gibi işlemesine imkan verecek çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde  çalıştığı iddia ediliyor.

Söz konusu proje kapsamında geliştirilen sistemin askerlerin düşünce gücüyle internete girmelerine izin vereceği ve uzun vadede sanal bir dünyanın temellerini atabileceği düşünülüyor. 

Konuyla ilgili spekülasyonlar hakkında resmi bir açıklamada bulunmayan ordununbu teknolojiyi ilk etapta eğitim alanında kullanmayı planladığı öne sürülüyor.
Bu Habere Yorum Yap