Apple arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Apple'dan Migros'a dava


Resmi distribütörü atlatıp merakla beklenen iPad'lerin satışına başlayan Migros'a dava açılması gündemde

Bir süre önce herkesi şaşırtan bir atılım gerçekleştirerek Apple iPad'lerinin satışına başlayan Migros, resmi distribütörden önce bu ürünleri Türkiye'ye getirmesi sebebiyle oldukça büyük ses getirmişti.

Merakla beklenen bu teknolojik aletlerin teknoloji marketlerinden ve resmi distribütör Bilkom'dan önce Migros'un gıda reyonlarının yanında satılması oldukça garipsenmişti. Bunun yanında ürünlerin ülkemize getirilmesinde yavaş davrandığı gerekçesiyle Bilkom'u suçlayan ve Migros'un bu hareketini olumlu bulanlar da olmuştu.

Bilkom bildiğiniz üzere Koç Holding'e bağlı bir şirket. Migros ise yakın zaman önce satışı gerçekleştirilmiş eski bir Koç Holding şirketi. iPad satışları üzerinden yaşanan bu çekişmenin temellerinde geçmişe dayanan bir sürtüşmenin olduğu fikri de buradan çıkıyor.

Dubai'den resmi yollarla aldığı iPad'leri yine resmi yollarla Türkiye'de satan Migros açısından yasalara aykırı bir durum yok ama Apple'ın resmi distribütörü Bilkom bu durumdan haklı olarak oldukça rahatsız.

Milliyet'e açıklamada bulunan Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, Apple'ın Avrupa ve ABD'deki yönetimlerinin iPad'in Migroslardaki satış şeklinden son derece rahatsız olduğunu ve hukuki yollar konusunda araştırma yapıldığını bildirdi.

Eylül ayında yapılacağı açıklanan iPad lansmanını Ağustos ayına çektiklerini de söyleyen Varlık, ilk etapta sadece Wi-Fi destekli versiyonu getireceklerini ve fiyatların şu anda Migros'ta satılanların çok daha altında olacağını sözlerine ekledi.

cnet türkiye

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle