Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarındaKoç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, üç yıldır düzenlenen Türkiye inovasyon Haftası’nın bu yıl da stratejik ortağı olduklarını ifade ederek, “Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Arçelik AŞ, TEB ve THY stratejik ortaklığında bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte aralarında MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, Finlandiya Eski Başbakanı Esko Aho gibi isimlerin yer aldığı 50 uzman deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi; düzenlenen basın toplantısında bu yıl içinde İzmir, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilen yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Anadolu turunun ardından İstanbul’da yapılacak etkinliğin önemine dikkat çekti. “Son 3 yıldır inovasyon (yenilikçilik) konusunda Türkiye’de bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz ve bunu başardığımızı görüyoruz. İstanbul, 2014’ün final etkinliği olacak” diye konuşan Büyükekşi; geçen yıl İstanbul’daki İnovasyon Haftası’na 26 bin kişinin katıldığını kaydetti. Büyükekşi; teknoloji, iş dünyası, eğitim gibi alanlarda dünya genelinde başarılı çalışmalara imza atan sunumlar yapacağını açıkladı.  
Arçelik’in dikkat çeken yükselişi

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ilk yıldan beri bu sürecin içinde stratejik partner olarak yer aldıklarına işaret ederek, inovasyon kavramının Arçelik’in iş planı içerisinde çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. “Global vizyonumuzu destekleyen stratejimizde öncelikli 5 başarı faktörü var. Bunlar; teknoloji, tasarım, kalite, marka ve inovasyon. Şirketimizde inovasyonu sadece ürün ve Teknoloji ile sınırlı görmüyoruz; tüm iş süreçlerimizde inovasyon arayışımızı sürdürüyor, inovatif yaklaşımları hayata geçiriyoruz. Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında öne çıkıyor. Bu bölgelerde ikinci Oysa 5 yıl önce beşinci sıradaydık. Beko en öne çıkan markamız. Avrupa’da son 7 yılda pazar payı en çok artan marka… Bunları inovasyonla başarıyoruz. Yılda 17 milyon adet çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi büyük ürün üretiyoruz.” diye konuşan Çakıroğlu, inovasyon bilincinin yaygınlaşmasında önemli katkı sağlayan ve yeni fikirlerin gelişimine ilham veren bu organizasyonu; stratejik partner olarak başından beri desteklediğimiz için mutluluk duyduklarını ifade etti. THY Kurumsal İletişim Başkanı Zeki Çukur da, Türkiye’nin ekonomik geleceğinin inovasyonda olduğunu belirterek, “Keşke bu çalışmalar daha önce başlamış olsaydı. Ancak görüyoruz ki bu etkinlik çığ gibi büyüyor. THY olarak desteğimiz devam edecek” diye konuştu.
Bu Habere Yorum Yap