İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Ben masumum, şahidim Facebook


Ya size yöneltilen bir suçlamada masumiyetinizi ispat edebileceğiniz tek yer Facebook olursa?

Harlem'in arka sokaklarında hayatını sürdürmekte olan 19 yaşındaki Rodney Bradford adlı bir Amerikalı bir süre önce hırsızlık suçlaması ile mahkemeye verildi. Hırsızlık yapmadığına yargıcı inandırmaya çalışan Rodney suçun işlendiği anda babasının evinde olduğunu söyledi ve şahit olarak da Facebook'u gösterdi. Çünkü Rodney tesadüfen tam da suçun işlendiği anda Facebook profilinde bir güncelleme yapmıştı. Bu iddia üzerine Facebook'tan güncellemenin yapıldığı anda nereden bağlatı yapıldığı bilgisi istendi ve Rodney'in doğru söylediği ortaya çıktı.

Bu iletinin Rodney Bradford yerine onun kullanıcı adı ve şifresini bilen başka biri tarafından yapılmış olma ihtimalini ise mahkeme pek mantıklı bulmadı ve İki haftayı hapiste geçiren Rodney Bradford böylece serbest kaldı.

Suçun işlediği yerden yaklaşık 20 km uzakta babasının evinde bilgisayar başında oturan 19 yaşındaki bir gencin masum olduğu halde neye dayanarak 2 haftayı hapiste geçirdiğini sorgulamayı bir yana bırakırsak Facebook'un delil olarak kabul edilmesi yargı dünyasında yeni bir kapının açıldığını gösteriyor.

Cnet TürkiyeEtiketler : Facebook

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle

Yorumlar
Abdullah Koçaş
Yorum : saçma yani başka birini pc başına oturtmuş olabilir :)