Cep Telefonu arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Cepten gelen mesaja dikkat


TÜKDER Genel Başkanı Fikri Karagöz, Son günlerde çok sayıda tükecinin adı ve adresi bilinmeyen bir sağlık grubu tarafından cep telefonundan aranarak dolandırıldığını söyledi

Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, son günlerde çok sayıda tükecinin adı ve adresi bilinmeyen bir Sağlık grubu tarafından cep telefonundan aranarak dolandırıldığını söyledi. TÜKDER... Devamı için tıklayınız


Tüketicileri Koruma Derneği(TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, son günlerde çok sayıda tükecinin adı ve adresi bilinmeyen bir sağlık grubu tarafından cep telefonundan aranarak dolandırıldığını söyledi.


TÜKDER Genel Başkanı Fikri Karagöz, sağlık hizmeti verme bahanesiyle arayan dolandırıcılara karşı tüketicileri dikkatli olmaya davet ederek, `Son günlerde birçok tükeci, adı ve adresi bilinmeyen bir sağlık grubu tarafından cep telefonundan aranıyor. Arayan kişi, 500 ya da bin lira karşılığında aile hekimliği, evde bakım, ücretsiz ambulans, tıbbi danışmanlık, ücretsiz check-up gibi hizmetler verdiklerini, Bursa`da anlaşmalı oldukları bazı özel hastaneler olduğunu söyleyerek, her türlü kan tahlili ve göz muayenesi ile MR filmini yüzde 50 indirimle yapacaklarını vaat edip, tüketicinin kredi kartı numarasını alarak hesabından para çekiyor. Tüketiciler bu hastanelere gittiklerinde, bütün bunların yalan olduğunu, dolandırıldıklarını anlıyor. Adı geçen hastanelerle görüştüğümüzde, bazıları böyle bir sağlık grubunu tanımadıklarını, bazıları ise `Doğrudan anlaşmamız yok, ama adı geçen sağlık grubuna ait bir kartla gelirlerse sadece hasta muayenesinde indirim yapıyoruz` diyor. Buradan hastaneleri uyarıyoruz, tüketicilerin mağduriyetine alet olmasınlar. Aksi halde bu hastenelerin isimlerini kamu oyuna duyurmak zorunda kalacağız` dedi.


Karagöz, mağdur tüketicilerin kaymakamlıklardaki ilçe hakem heyetlerine müracaat etmeleri halinde, hakem heyeti kararıyla kredi kartından çekilen paraları geri alabileceklerini söyleyerek, `Çünkü bu satış, 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 9/A maddesine göre mesafeli satıştır. Mesafeli satışlar, satış sözleşmesi düzenlenmediği ve tüketici tarafından teyit edilmediği sürece geçersizdir. Tüketiciler bu tür telefonlara itibar etmesinler. Kredi kartı numarasını vermesinler` diye konuştu.

 Etiketler : cep telefonu   

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle