Cisco, Türkiye’de büyümeyi yeni genel müdürü ile sürdürecekCisco Türkiye’nin başına Cenk Kıvılcım geçiyor

Cisco, Türkiye’deki faaliyetlerinin başına Genel Müdür olarak Cenk Kıvılcım’ı atadığını duyurdu. Cisco Orta Doğu liderlik ekibinin bir üyesi olacak olan Kıvılcım, Cisco Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya/BDT ülkeleri (EMEAR) bölgesi kapsamındaki gelişmekte olan pazarlardan Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı Mike Weston’a bağlı çalışacak.

Cenk Kıvılcım, Cisco’ya katılmadan önce Alcatel Lucent bünyesinde ALU Teletaş Başkanı ve Türkiye ile Azerbaycan Ülke Grubu Lideri olarak görev yapıyordu. 15 yılı aşkın bir süre ALU bünyesinde Gana ve Nijerya Genel Müdürü, Güney ve Doğu Afrika ile Hint Okyanusu Carrier Satış Direktörü, Avrupa ve Güney İhracat, Erişim ve Veri Direktörü gibi görevler üstlenen deneyimli bilişim yöneticisi Cenk Kıvılcım, kariyerine Siemens’te başlamıştı.

TÜBİSAD, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesi olan Cenk Kıvılcım, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olduktan sonra INSEAD ve Manchester Business School’da yüksek lisans dereceleri aldı.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, yeni görevi hakkında: “Türkiye’nin önemli destekçilerinden biri olan Cisco’nun bu bölgedeki faaliyetlerini yürütme ve hedeflerini bir sonraki adıma taşıma görevini üstlenmekten büyük mutluluk duyuyorum. Hükümetin ülkenin dönüşümüne olan odağını artırması ve toplumsal değişime hız vermesinin Teknoloji alanında büyüme olarak yansıdığı önemli bir dönemden geçiyoruz. Cisco’nun hedefi hem özel sektör hem de kamu kuruluşlarını destekleyerek bu sosyal evrimin bir parçası olmak. Bunun bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.


Cisco Orta Doğu Başkan Yardımcısı Mike Weston, Cenk Kıvılcım’ın yeni görevi hakkında: “Cisco Orta Doğu Liderlik Ekibi’ne Cenk gibi yeni bir üyemizin katılmasından mutluluk duyuyorum. Cenk’in sahip olduğu BT birikimi, uluslararası profesyonel bilgisi, yönetim becerileri ve olağanüstü enerji ile Türkiye’deki ekibimiz hızlı ve başarılı bir serüvene atılıyor. Her Şeyin İnterneti (IoE) çağında karşımıza çıkan önemli fırsatlardan yararlanırken Cenk’in becerileri Cisco’ya büyük katkı sağlayacak. Liderlik pozisyonunu güçlendirip; bulut, mobilite, veri ve güvenlik gibi alanlarda önemli pazar dönüşümlerinden yola çıkarak müşterilerimizin en büyük sorunlarını çözmeye odaklanırken, Cenk’in tecrübeleri ve liderliği Türkiye’de hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak.
Bu Habere Yorum Yap