Donanım Haberleri arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Çocuklar için Meep tablet!


Oregon Scientific'de çocuklara yönelik MEEP! tablet

CES 2012 fuarında akıllı saatler ve kablosuz projeksiyon cihazlarıyla büyük ilgi gören ABD'li Oregon Scientific firması kontrolü ve takibi aileler tarafından kolaylıkla yapılabilecek tablet modeli MEEP'i duyurdu. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan cihaz kauçuk silikon dış kılıf ile desteklenmiş.

7 inç'lik ekrana sahip olan MEEP, WiFi, G sensörü, SD kar yuvası, Android işletim sistemi ve bünyesinde barındırdığı uygulamalar ile sunulmakta. Tabletin en önemli özelliği çocuklar kullanırken ebeveynler tarafından PC'den takip edilip çocukların nerelere girdiklerinin görünmesi. Buna ek olarak cihazın diğer bir avantajı ise birçok enstrümana bağlanarak çocukların becerilerini geliştirmede büyük rol oynaması.

Tablet adını Looney Tunes karakterlerinden Road Runner'dan esinlenmiş. 7 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip model düşme ve çizmelere karşı dayanıklı.
Ayrıca kauçuk silikon kılıfı ile koruma iki katına çıkıyor.

WiFi, G sensörü, dahili hafıza, SD kart girişi, Android işletim sistemi, önemli geliştiricilere ait uygulamalar, e-kitaplar, filmler ve müzikler MEEP! tablet ile birlikte sunuluyor.

MEEP! tableti çocuğunuz kullanırken gezdiği internet sitelerini masaüstü PC'nizdeki web tabanlı panelden izleyebilir ve internet erişimini kısıtlayabilirsiniz.

MEEP! tabletin en önemli avanltajlarından birisi de harici olarak pek çok Müzik enstrümanı aksesuarını bağlayabilmeniz ve çocuğunuzun becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilmeniz.

kaynak: bilisimlive
 Etiketler : Tablet   Meep   Oregon Scientific

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle