Apple arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Çözüm Apple'a pahalıya patladı


iPhone 4'teki anten probleminden muhtemelen bütün dünyanın haberi vardır.

Apple, düzenlemiş olduğu "acil" basın toplantısıyla, iPhone 4'ü verilerle birlikte savunmuş, ancak yine de cihazı satın alan bütün kullanıcılara ücretsiz olarak ürünün sadece köşelerini kapatan kauçuk 'tampon' kılıf vereceğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Apple, dağıtılacak olan ücretsiz kılıfların firmaya 175 milyon dolara mal olacağını belirtti.

Hatırlayacağınız gibi ön siparişle iPhone 4'üne çoğunluktan daha önce kavuşan kullanıcılar, cihazda sol elle tutulurken meydana gelen sinyal problemiyle ilgili olarak firmanın kapısını çalmıştı. Daha sonra Apple bir yazılım güncellemesi (iOS 4.0.1) yayımlayarak, işletim sisteminde bulunan eksikliği -kötü algoritmadan ötürü sinyalin az görünmesi- kapatmayı denemişti.

Ancak çekirdek problem, yazılım güncellemesine rağmen devam etti. Bu yüzden Apple farklı bir çözümle, ücretsiz tampon kasalarla karşımıza çıktı.

175 milyon dolar, firmanın 4. çeyrek sonuna kadar yapılacak olan satışlarıyla birlikte ortaya çıkarılan tahmini bir rakamEtiketler : iPhone 4

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle