Fotoğrafçılık sektörü içerisinde birçok kategori olmasına rağmen son dönemlerde en çok kazandıran kategorinin Düğün FotoğrafçısıYıllardır yaptığım araştırmalar fotoğrafçılık sektörü içerisinde birçok kategori olmasına rağmen son dönemlerde en çok kazandıran kategorinin Düğün Fotoğrafçısı kategorisi olduğunu saptamış bulunuyorum.

Düğün Fotoğrafçısı, kavram olarak birkaç yıl önce, prestiji çok güçlü olmayan bir kategoriydi. Ancak günümüzde birde Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı olarak işin erbabı ve en iyisi olduklarını, tercih edilmeleri için büyük bir neden olduklarını ifade etmeye çalışırlar.

Peki, herkes Düğün Fotoğrafçısı olabilir mi?

Düğün Fotoğrafçısı olabilmek, anı yakalayabilen, kendini tekrar etmeyen pozlar üretmek, her şeyden önce ne olursa olsun işini çok sevmek ve mesleki deformasyona asla uğramamak.

Yüzlerce çiftin, en özel günlerinde Düğün Fotoğrafçısı olarak görev alabilecek cesaretiniz ve yeteneğiniz varsa sorumluluk almanız lazım. Profesyonel bir makine alarak birkaç çekim sonrasında bende artık profesyonel bir Düğün Fotoğrafçısıyım dememeniz gerekir.

Sorumluluğunu aldığınız o özel günü, size güvenerek, sunumlarınıza güvenerek size teslim olmuş bir düğün çiftinin yanlış yönlendirilmesinin çok etik olmayacağı kanısındayız.

Bu makaleyi yazarken, sosyal ağların nimetlerini, alternatif web mecra reklam alanlarını kullanarak işin uzmanıymış gibi prezantasyona girecek fotoğrafçı dostlarımızadır sitemimiz.

Düğün Fotoğrafçısı olmak yukarda saydıklarıma ek olarak her şeyden önce en özel günlerini size teslim etmiş olan tüm çiftlere karşı verilen sorumluluğunda bir sınavıdır. Onlar masum bir tavırla size inanıyorsa ve siparişini size vermişse lütfen bu sorumluluğun altından kalkabilecek bir etikle ilerleyin.

İyi bir Düğün Fotoğrafçısı iseniz sözüm size değil. Ama değilseniz, kişilerin bir daha tekrarlanmayacak bu özel günlerini asla ve asla riske etmeyin. Gerekiyorsa gidin sizden daha profesyonel bir firmayla anlaşarak, mutlak memnuniyet üretilen ve Düğün Fotoğrafçısı olarak anılabileceğiniz bir planlama yapın.

Düğün Fotoğrafçısı olarak sorumluluğunuzun ağırlığını net hissedin ve ne olur size yapılmasını istemediğiniz bir çalışmayı size güvenen o güzel gününde size teslim olmuş kişilere asla yapmayın.

Düğün Fotoğrafçısı dürüst olmalıdır, mesleğini sevmelidir, her şeyden önce insani duygulara saygıyı asla ve asla unutmayan bir etikle ilerlemelidir.

Tüm değerli meslektaşlarıma yani Düğün Fotoğrafçısı etiketine sahip gerçek kişilere ve işletmelere işlerinde sorunsuz ve mutlak memnuniyetin üretildiği bol kazançlar dilerim.
Bu Habere Yorum Yap