Teknoloji Magazin arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Erkeklerin vefasızlığı'nın bilimsel kanıtı


Eşler arasındaki vefa duygusu test edildi... Erkeklerin ağır hasta eşini terk etme olasılığı kadınlara göre yedi kat fazla!

ABD’nin Washington Üniversitesi’nde yapılan araştırmada 500’ün üstünde evli çiftin kanser veya MS gibi hayatı tehdit eden bir hastalık sürecindeki durumuna bakıldı.

Bu süreçte, hasta kadın olduğunda evliliğin sona erme olasılığının daha fazla olduğu tespit edildi. Çiftlerden birinin MS hastası olduğu 23 boşanmadan 22’sinde hastanın kadın olduğu belirlendi.

Evliliği sona ermiş 23 beyin tümörü hastasından 18’inin kadın olduğunun saptandığı araştırmada, diğer kanser türlerinin olduğu 14 boşanan çiftten hasta olanın 13’ünün de kadın olduğu görüldü. Sonuçlar kadının hasta olduğu evliliklerin yüzde 21’inin, erkeğin hasta olduğu evliliklerinse sadece yüzde 3’ünün sona erdiğini gösterdi.

Araştırmada biten bir ilişkinin sağlığa olumsuz etkisi de belirlendi. Eşinden ayrılmış hastaların daha çok hastanede kaldığı, daha fazla antidepresan kullandığı, radyoterapi gibi zahmetli tedavi süreçlerini tamamlama ihtimallerinin daha az olduğu belirlendi.

Erkeklerin 'vefasızlığı'nın bilimsel kanıtı

İNTERNETHABEREtiketler : Araştırma

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle