İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Facebook’a para verir miydiniz?


Herkes Facebook kullanıyor ama site para getirmiyor, yöneticiler yeni çözümler arıyor

Ülkemizde oldukça popüler olan sosyal ağ sitesi Facebook, dünya çapında da zirveye oynuyor. En son açıklanan sayılara göre MySpace ile neredeyse başa baş hale gelen sitenin çok para kazandığını zannedebilirsiniz ama işin aslı öyle değil.

Kasım 2007’de Microsoft’un 240 milyon $ vererek bir kısmını satın aldığı sitenin o günkü değeri 15 milyar dolar olarak gösteriliyordu. Ancak bu değerin günümüzde 4 milyar dolara düştüğü belirtiliyor. Bu site nasıl para kazanacak diye düşünen bazı çevreler sitenin yakın bir gelecekte paralı olabileceğini düşünüyorlar. İddialara göre eğer Facebook yakın bir zamanda para kazanmanın bir yolunu bulamazsa ücretli üyelik sistemine geçmek zorunda kalacak.

Eğer Facebook yetkilileri gerçekten böyle bir şey düşünüyorsa, üyelerini kaybetmemek için ya bundan vazgeçmeli ya da çok cüzi bir miktar belirlemeliler. Miktar ne kadar düşük olursa olsun, Facebook’a para vermek isteyen çok fazla kişi olacağını sanmıyoruz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Örneğin Facebook üyelik için ayda 1 $ ücret  istese ne yapardınız.

Techno LabsEtiketler : Facebook

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle

Yorumlar
Özhan
Yorum : Birdaha girmezdim... Kârdan zarar ediyorlar onuda bizden çıkarmaya çalışıyorlar