İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Facebook Kumar Oyunları


Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, kumar oyunlarından elde ettiği üye sayısını 200 milyona taşımaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, kendi altyapısında geliştirdiği Teksas Hold'em Poker gibi kumar oyunlarından kazandığı üye sayını 200 milyona taşımayı hedefliuyor.

Sosyal içerik özelliklerinin yanı sıra kumar oyunlarıyla dünyanın en büyük oyun platformu olan Facebook'ta üye sayısı 200 milyona dayandı. Günde sadece 11 milyon üyenin Teksas Hold'em oynadığı bildirildi.

EVCİL HAYVAN OYUNU DA REVAÇTA
Facebook sadece kumar oyunlarıyla değil, evcil hayvan eklenti programlarıyla da üye sayısı katlıyor. Pets Society adlı oyunun şu anda günde 9 milyon aktif oynayıcısı olduğu ifade edildi.

Facebook tabanındaki oyunların yatacısı olan Playfish ve Zynga adlı şirketler ise mevcut durumdan oldukça memnun.

Playfish CEO'su Kristian Segerstrale," Bu tip oyunlarda kavga ve aksiyon hakim değil. Burada oyunla oynayıcı arasında duygusal bir bağ oluşuyor. Bu oyunlara üye olan sayısı gün geçtikçe artacaktır" dedi.

VİDEO OYUNLARINI ZORLUYOR
Geçen ay ABD'nin San Francisco eyaletinde düzenlenen bir zirvede, sosyal oyun konusu masaya yatırıldı. Yetkililer, sosyal oyun platformlarının gelecek 5 yıl içinde büyük ivme kazanacağını ve bir süre sonra video oyunları endüstrisinin bundan rahatsız olabileceğini kaydetti.

Anlaşılan Facebook üyeleri artık sadece arkadaşlarının ekledikleri fotoğraflara bakmakla kalmayıp online oyunlarla oldukça fazla vakit geçiriyorEtiketler : Facebook

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle