İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Garip bir Facebook hikayesi daha


Facebook artık hayatımızın bir parçası. İşte bunu kanıtlayan "oldukça garip" bir olay.

 

Güney Avustralya'da yaşayan iki küçük kız geçtiğimiz günlerde hayatlarının en korku dolu maceralarından birini yaşadılar. Ormanda gezerken kaybolan biri 10, diğer 12 yaşında olan kızlar yollarını bulmaya çalışırken bir hendeğe düştüler. Neyse ki cep telefonları yanlarıydı. Tek yapmaları gereken Avustralya'da acil durumlar için aranması gereken 000 numarasını çevirmekti. Fakat kızlar bunu yapmak yerine cep telefonlarından internete bağlandılar ve Facebook'taki statü satırlarına kaybolduklarına dair bir mesaj yazdılar.

Neyse ki arkadaşlarından biri o sırada internetteydi ve kızların statü durumlarını güncellediğini gördü. Ve yine neyse ki bunu ciddiye aldı ve itfaiyeyi arayarak durumu bildirdi. Kurtarma ekibi kızların telefon numarasını arayan kişiden aldı ve kızları arayarak yerlerini öğrenmeye çalıştı. Bir süre sonra iki kız da kurtulmuştu ve kurtarma ekibinden bir dahaki sefere kesinlikle Facebook yerine güvenlik güçlerini aramaları gerektiğine dair uzun bir nutuk dinleyerek kurtuldular.


Garip bir Facebook hikayesi daha

 CHIP OnlineEtiketler : facebook

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle

Yorumlar
burak cakmak
Yorum : türkiyede olsa bu olay kızların facebooka girip statü yazmasını bırak 112 yi bile arayamazlar hadi facebooka girdiler :D bizi kurtarın kuyuya düştük dye mille bide yorum yapar bu kızlar salak felan der:d