Yeni HP Moonshot Teknolojisi, yazılım tanımlı sunucular ile enerji tüketimi ve karbon emisyonunuazaltarak küresel ısınmayı yavaşlatıyor​Bulut Bilişim, Sosyal Medya ve Büyük Veri için geliştirilen yeni HP Moonshot Teknoloji si, yazılım tanımlı sunucular ile enerji tüketimi ve karbon emisyonunuazaltarak küresel ısınmayı yavaşlatıyor. HP Moonshot Sunucular, yeşil BT ve sürdürülebilirlik çerçevesinde geleceğin bilgi ekonomisi için geliştirildi. 

HP, geleceğin bilgi ekonomisi için Yeşil BT, sürdürülebilirlik, esneklik ve yüksek performans amacıyla geliştirilen yeni Moonshot sistemini pazara sundu. HP Kurumsal Grup’un Sultanahmet Kalyon Hotel’de gerçekleştirdiği basın toplantısının açılış konuşmasını HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar yaptı. HP Moonshot teknoloji sinin detaylarının basın mensupları ile paylaşıldığı etkinlikte, HP Türkiye Sunucu Grubu Ülke Müdürü Merden Kahvecioğlu, “HP Moonshot Sistemi, geleneksel sunucularla karşılaştırıldığında, yüzde 89’a kadar enerji tasarrufu , yüzde 80 yer ve yüzde 77 edinme maliyeti tasarrufu sağlıyor”(1) dedi.

Merden Kahvecioğlu sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzün büyük veri merkezleri geleneksel altyapılarla büyüme sınırına ulaştığı için, bu sistemlerin genişletilmesi astronomik rakamlara mal oluyor. Bu durum, enerji tüketimini de ölçüsüz olarak artırıyor. Dolayısıyla HP, Büyük Veri, bulut ve sosyal medya üzerinden artan kapasite ihtiyacını karşılamak üzere yeni çözümler geliştirdi. Bu çözümler kapsamında üretilen HP Moonshot sunucular, kurumların busınırlamaları aşması için ilk adım olarak tasarlandı.”

Serdar Urçar ise, HP’nin önümüzdeki yıllarda geliştirilmeye devam edecek olan Moonshot projesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bugün internete bağlı yaklaşık 10 milyar cihaz mevcut. Bu sayının katlanarak artacağına dair öngörüler, geleneksel teknoloji lerin, yer, enerji ve maliyet ihtiyacını artık karşılayamadığı bir aşamada olduğumuzu gösteriyor. HP Moonshot, altyapı ekonomisini değiştirecek ve gelecekte kullanıma girecek 20 milyar cihaz icin geliştirilmiş yeni bilgi teknoloji leri sistemidir.” 
Bu Habere Yorum Yap