Apple arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

iPad Çin’de Yasaklandı


İsim hakkını kaybeden Apple, Çin’de şok yaşıyor

Çin’in Huizhou şehrindeki mahkeme, Apple’ın iPad satışını ülke çapında resmen yasakladı. Yasak kararının gerekçesiyse, Proview Technology adlı Çin merkezli bir şirket ve Apple’ın iPad üzerindeki isim hakkı üzerinde geçen mücadeleye dayanıyor. iPad’in isim hakkını 2000 yılından bu yana elinde bulunduran Proview şirketi, geçtiğimiz Ekim ayında Çin mahkemesine başvurmuş, Aralık ayında sonuçlanan dava neticesinde haklı bulunmuştu. Bunun üzerine iPad’i ülke çapında yasaklatmak için ilgili işlemleri başlatan şirket, nihayet amacına ulaştı. 

Apple’ın sözcüsü Carolyn Wu, konuyla ilgili olarak “Proview’un 10’dan fazla ülkede elinde bulundurduğu isim hakkını, birkaç yıl önce satın aldık ancak Proview şirketi anlaşmaya uymuyor. Hong Kong mahkemesi, bu konuda bizim tarafımızda.” dedi.

Şu ana kadar Çin’den alınan bilgilere göre Apple mağazalarının çok az bir kısmından iPad’ler çekilmiş durumda. Mağazaların büyük bir bölümünde, hiçbir şey olmamış gibi satış yapılmaya devam ediliyor.Etiketler : iPad   Apple

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle