WebAward 2014 yarışmasında; “Finansal Hizmetler" Kategorisinde “Standart of Excellence” ödülünü aldı.Merkezi ABD olan The Web Marketing Association tarafından 1997 yılından bu yana düzenlenen "WebAward Yarışması"nda adaylar,  tasarım, içerik, özgünlük, etkileşim, kullanım kolaylığı, inovasyon ve Teknoloji gibi kriterler üzerinden değerlendiriliyor.

Finans sektöründeki rakiplerine ve finans sektörüne göre iddialı görsel grafikleriyle, renkli, enerjik ve sıradışı bir tasarım konseptine sahip web sitesi için Gri Creative tarafından özel ilüstrasyon ve infografikler hazırlandı.

Web tasarımı alanında standartları belirleyen WebAward yarışması, yedi temel kritere dayanarak her yıl 96 sektörel kategoride en başarılı web sitelerini seçiyor.

Değerlendirmede kullanılan yedi kriter ise tasarım, yenilik/farklılık, içerik zenginliği, teknoloji kullanımı, interaktivite, yazım dili akıcılık/anlaşılırlık, kullanım kolaylığı.

1996’da kurulan ABD merkezli “Web Marketing Association” tarafından verilen WebAward ödülleri, sektörde benchmark yaratmayı ve internet üzerindeki en etkin web sitelerinin tasarımcılarını bir araya getiren bir platform olmayı hedefliyor.
Bu Habere Yorum Yap