Teknolojide pozitif ayrımcılık dönemi başladı.Swarovski taşlı tasarımlar öne çıkarken oyun konsolları da pembeye boyanıyor.

Pembe konsolla oyunda fark at

Sony, bilgisayar oyunlarını kadınlara cazip kılmak için konsolların rengini pembeye boyadı. Sony bilgisayar oyunları şefi Andrew House, "Pembe konsollar yaparak elbette rotamız aşağı gitmeyecek. Bence kilit olan nokta artan kadın kullanıcılarla birlikte farklı hassasiyetlerde oyunlar oluşturmaktır" dedi. House, yeni PlayStation 4'te erkek kullanıcıların yanı sıra kadın kullanıcılara yönelik oyunlar da üretileceklerini açıkladı. Kadınlara bilgisayar oyununu sevdirecek bu pazarlama tekniği çok tutacağa benziyor.

Yılan derisi akıllı saat 

Intel, kadınlara özel hem bileklik hem de akıllı saat üretti. Bir yüzü alışılagelmiş bir bileklikten farksız gözüken MICA, diğer yüzünde bir akıllı saat taşıyor. MICA ’yı kadınlara özel bir cihaz olarak tanımlayan Intel, bu kimliği cihazda kullandığı materyallerle de vurguluyor. Bilezikteki elektronik bileşenleri yılan derisi ve kıymetli taşlar tamamlıyor.  

Cepten kilonu tart

AKILLI telefonlarda da kadınlara özel bir çok uyguma bulunuyor. 'Beauty tips' uygulaması kadınlara güzellik tüyoları verirken, 'Kalorimetre', ne kadar kalori aldığınızı hesaplamanızı sağlıyor. 'Rüya tabirleri' gördüğünüz rüyaları yorumlarken, 'Mırror' adlı uygulama telefonun ekranını ışıklı bir aynaya çeviriyor ve görüntüyü yakınlaştırıyor.

Swarovski taşlı cep telefonu 

Samsung Galaxy S3’ün mini modeli Crystal Edition, kadınlara ve moda tutkunlarına yönelik bir tasarım ile piyasaya çıkıyor. Galaxy S3 Mini'nin bu yeni versiyonunu kadınlar için cazip kılan en önemli özelliği arka kapağının 166 swarovski kristali ile kaplanmış olması.

Mesaj geldikçe bileğin ışıldasın

Kickstarter kadınlara özel akıllı bilekliği Elemoon, oldukça renkli. Şık bir bileklik görüntüsünün yanı sıra akıllı telefonunuza gelen bildirimleri size rengarenk ışıklarla bildiriyor. Cihazın en dikkat çeken özelliği ise bildirimin LED ekrana kalp şeklinde geliyor olması. 

Kadın kadına sohbet

Facebook’un eski çalışanlarından Susan Johnson, sadece kadınların üye olabileceği bir sosyal ağ kurdu. women.com adlı sitede kadınlar; iş hayatı, ilişkiler, cinsellik, güzellik ve moda gibi birçok konuda tartışıyor. Sitede saç bakımı ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler de veriliyor. Erkekler ise bu siteye kesinlikle kabul edilmiyor.
Bu Habere Yorum Yap