Dünyanın Işığını Açmak İçin Kanyon'da Işıkları KapatıyoruzKanyon, küresel ısınma ya karşı duyarlılığını 23 Mart akşamı WWF’nin Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına tüm dünyayla aynı anda katılarak gösteriyor.

23 Mart 2013 Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında, çevreye saygılı ve yaşadığı gezegenin sorunlarına duyarlı her birey ve kurum, bir saat süresince ışıklarını kapatacak.

İlk olarak Mart 2007’de WWF-Avusturalya’nın önderliğinde Sidney kentinde başlayan ve 2008 yılında küresel bir kampanyaya dönüşen Dünya Saati (Earth Hour) hareketi kapsamında, milyonlarca insan, küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir hareketle fark yaratılabileceğinin altını çiziyor. Bu sembolik ve görsel mesajla, bir saat boyunca tüm dünyanın ışıkları kapanıyor.

Bireylerin, şirketlerin, belediyelerin, devlet kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiği Dünya Saati hareketi, geçtiğimiz sene tüm dünyada 157 ülkede 1 milyardan fazla insanın katılımıyla rekor kırdı. Geçtiğimiz yıllarda da Earth Hour hareketinde yer alan Kanyon, kampanyaya desteğini bu sene de sürdürüyor.

23 Mart Cumartesi Dünya Saati uygulaması için 20.30-21.30 saatleri arasında, Kanyon’da alışveriş merkezi içinde ve dışında, ayrıca ofis binasının bazı bölgelerinde aydınlatmalar kapatılacak.
Bu Habere Yorum Yap