Giyilebilir Teknoloji YükselişteIntel ve Amerika’nın önde gelen moda evi Opening Ceremony tarafından geliştirilen ve giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getiren akıllı ve şık bileklik MICA, Aralık ayından itibaren satışa sunuluyor.

Intel ve Amerika’nın önde gelen moda evi Opening Ceremony tarafından geliştirilen akıllı bileklik MICA’nın teknik özellikleri gün yüzüne çıktı.

Giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getiren ve adını “My Intelligent Communication Accesory (Benim Akıllı İletişim Aksesuarım)”ifadesinin baş harflerinden alan MICA, Opening Ceremony tarafından tasarlandıve Intel’in üstün teknolojisiyle üretildi.

Gelişmiş iletişim yeteneklerinin yanı sıra eşsiz tasarımıyla kadınsı bir aksesuar olan MICA, üretim sürecinin başından sonuna kadar bir moda tasarım markası ve küresel bir teknolojişirketinin ortak çalışması sonucunda ortaya çıktı.  

Uluslararası pazar araştırma şirketi Nielsen tarafından 2014 yılı ikinci çeyrekte yapılan Giyilebilir Teknolojiler Pazar Eğilimleri raporuna göre, kullanıcıların yüzde 53’ü aksesuar görünümündeki giyilebilir cihazları tercih ediyor.

Araştırma, önümüzdeki süreçte teknolojişirketlerinin moda markaları ile yapacakları işbirliği sonucunda kadınların günlük hayatlarında tercih ettikleri lüks aksesuarlar görünümündeki giyilebilir cihaz tasarımlarının giderek artacağını öngörüyor.

Intel ve Opening Ceremony tarafından geliştirilen MICA, Nielsen raporunun da ortaya koyduğu öngörüler paralelinde giyilebilir teknolojilerin lüks kadın aksesuarlarına teknolojiyi entegre ederek bu alanda bir devrim niteliği taşıyor.

Akıllı ve modaya uygun lüks bir aksesuar olmanın yanında giyilebilir Teknoloji kavramını yeniden tanımlayan MICA (Akıllı İletişim Aksesuarım), Aralık ayı itibarıyla New York ve Los Angeles’taki Openin Ceremony ile New York’taki seçilmiş Barney’s mağazalarında ve Openingceremony ve Barneys adreslerinden satışa sunulacak. İki yıllık AT&T kablosuz veri hizmeti dahil 495 dolardan piyasaya sunulacak olan MICA, lüks kadın aksesuarlarına teknolojiyi entegre ederek kadının iş ile sosyal yaşamını bir araya getiriyor.

MICA, modayı yakından izleyen kadınları yazılı mesajlarına, Google ve Facebook bildirimlerine ulaşmasını sağlamanın yanı sıra Intel ve TomTom tarafından desteklenen “Time to Go” (TTG) akıllı hatırlatıcı özelliğini de sunuyor.

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Opening Ceremony ile gerçekleştirilen, moda ve teknolojinin yakınsamasına yeni bir soluk getiren bu tasarımın giyilebilir teknolojilerde çığır açtığını belirtirken,“MICA, Intel’in giyilebilir teknolojinin sorunsuz çalışması ve üretken olmasının yanında gerçek anlamda arzulanabilir olmasınısağlamak için mücevheri de işin içine katıyor.

MICA gibi moda, stil ve teknolojiyi bir araya getiren ürünler yaygınlaştıkça giyilebilir teknolojiler hayatımıza çok daha hızlı girecek”şeklinde konuştu.  

 
Bu Habere Yorum Yap