Apple arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Nokia'nın Apple'a cevabı


Nokia Apple'ın anten konusundaki eleştirilerine cevap verdi

"Anten tasarımı Nokia'nın yüzlerce telefon modelinde, yıllar boyunca kendisiyle rekabet içerisinde bulunduğu temel ve kompleks bir konudur. Firma, dahili antenler hakkında öncülerden biridir ki 1998 yılında piyasaya sürülen Nokia 8810, bu konuda reklamı yapılan ilk cihazdır."

"Nokia binlerce çalışanının emeğini kullanıcı tavırları dahil olmak üzere, insanların arama yaparken cihazlarını nasıl tuttuğunu, Müzik dinlediğini ve Web'de gezinti yaptığını araştırmaya adadı. İnsanlar arasında bağlantı kurmaya -firma sloganı, Connecting People- odaklanmış bir firmadan beklediğiniz gbi, anten performansını dış görünüş ve diğer bütün çakışmaların üzerinde tutuyoruz."

"Genel olarak bir mobil cihazın/telefonun anten performansı 'sıkı tutmadan' etkilenebilir, ki bu da cihazın nasıl tutulduğuna bağlı olarak değişir. Bu da, Nokia'nın neden cihazlarını hayatın her durumunda kabul edilebilir bir performans sunduğunun sebebidir; örneğin, cihazın her iki elde tutulurken de performans düşüklüğü yaşatmaması gibi. Nokia, binlerce saat boyunca, kullanıcıların cihazı nasıl tuttuğu ve hangi tasarımların buna izin verebileceği konusunda çalıştı. Buna antenin hangi bölümde duracağı ve mekanik tasarımdaki materyallerin titiz seçimi de dahil." diyor.

Yani, Nokia'ya göre problem Apple'ın iPhone 4 antenini rahatlıkla elin temas edebileceği bir yere koyması. Ne diyelim, herhalde Apple kullanıcılarından telefon tutuş alışkanlıklarını değiştirmelerini istiyor!..Etiketler : Nokia

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle