Öğlen Uykusunun Faydaları

Öğlen uykusu beyin gücünü, öğrenme yeteneğini arttırıyor. Sınava çalışmak için sabahlayanların özümseme yeteneği ise bir hayli azalıyor

Şeker hastalığına tedavi bulunabilecek mi

Dünyadaki en zengin kök hücre araştırma kurumunun başkanı, on yılı biraz aşan bir süre içinde şeker hastalığının tedavisinin mümkün olabileceğini açıkladı.

Tümör gelişimini durduran yeni ilaç

Böbrek ve pankreas tümörlerinin gelişimini durduran bir ilaç keşfedildi.

Mükemmel spermin profili nasıl olur

Tüp bebek tedavisi gören çiftlerdeki temel sorunlardan biri, yeterli miktarda ya da kalitede sperm olmaması. Mükemmel olmayan spermler, üreme kapasitesinin de düşmesine neden oluyor.

LCD ve e-kitapların göz sağlığına etkisi

LCD teknolojisi artık hemen her eve girdi, e-kitaplar da yayılıyor. Peki hangisi daha zararlı?

Spermin sırları çözülüyor

Spermleri, yumurtaya yaklaştıklarında yüzdüren düzenin, günün birinde, erkekler için geliştirilecek yeni doğum kontrol yöntemleri için yol gösterici olabileceği açıklandı.

Domuz gribi korku kampanyası çıktı

Tüm dünyada büyük önce panik, sonra korku ve son olarak kuşkuyla karşılanan domuz gribi hastalığı giderek daha büyük bir skandala dönüşüyor.

Elektrofobi

Yeni teknolojilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri konusunda yanlış bilgilendirmeyle, toplumda teknolojik gelişmelere ilişkin korku yaratıldığını ve bunun "elektrofobi"ye dönüştürüldğü belirtildi.

Bitkisel hayattayken 'beyniyle' konuştu

Ağır beyin travması geçiren ve konuşamayan bir hasta, özel manyetik rezonans tekniğiyle sorulara 'beyninden' yanıt verebildi.

Televizyon izlemek öldürür mü ?

Günde kaç saatinizi televizyon başında geçiriyorsunuz? Peki, sizi bekleyen tehlikenin farkıda mısınız

İlaç zehirlenmesinde hayat kurtaran yöntem

Yrd. Doç. Dr. İshak Özel Tekin, ''Özellikle 2 yaş altındaki çocukların ilaç zehirlenmelerinde, plazmaferez işlemiyle kan temizleyebilen birkaç merkezden biri olan üniversitemizin başarısı, uluslararası bilim dergisinde yayımlandı'' dedi

Yan gelip yatanı zayıflatan hap

Kilo vermek için uğraşıp didinmeye paydos...

AB sigarada Türkiye modeli önerdi

Avrupa Birliği, sigara yasağının uygulanmadığı ülkelerde kapalı ortamların yüzde 100 dumansız hale getirilmesi için Türkiye'deki gibi bir kanun önerdi.

Doktor korkusuna son

Çocukların başına takılan kaskla sakinleşmeleri sağlanıyor...

Çocuk zekası nasıl gelişir

Geçen yüzyılın bir bölümünde eğitimcilerin çoğu, çocukların beş yaşından önce matematiği öğrenemeyeceğine, beyinlerinin hazır olmadığına inanıyordu.

Tıp eğitiminde elektronik steteskop

Türkiye'de ilk kez eğitim amaçlı kullanılıyor.


    Toplam 501 Sonuçtan 128 - 144 arası gösteriliyor.