Dünyanın en büyük roket test üssü

Çin, ülkenin kuzeydoğusundaki Tiencin şehrinde dünyanın en büyük roket tasarım, üretim ve test üssünün inşa edildiğini açıkladı.

Türk mühendislerden, görünmez üniformalar

Türk mühendislerin geliştirdiği yeni nesil görünmez üniformalar sayesinde Türk askeri, termal kamera ve dürbünlerle görülemeyecek...

Zeplinler geri geliyor

Sivil ve askeri amaçlarla kullanılabilecek zeplin konsepti Pentagon'dan ilgi görünce, İngiltere'de üretime başlandı.

Türk Savunma Sanayiinde İnanılmaz Yükseliş

Savunma sanayiinin öncü kuruluşlarından TAI, F-16 ların modernizasyonundan, milli uydu yapımına kadar birçok projeyi başarı ile yürütüyor.

Aselsan Hızır Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi

Türk savunma sanayinin öncü kuruluşlarından ASELSAN, gemileri su altından gelebilecek torpido tehdidine karşı korumak için "Hızır" adı verilen Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi geliştirdi

Taliban’ı iPhone’la vuracaklar

ABD'li bir askerin geliştirdiği iPhone uygulaması, cihazı düşman koordinatlarını belirleyip birlikleri harekete geçiren askeri bir GPS ünitesine dönüştüyor

Ulusal Siber Güvenlik Tatbikatı

TÜBİTAK ile BTK uzmanları, kamunun siber saldırılara ne kadar hazırlıklı olduğunu belirlemek için gerçek saldırı başlattı.

TAI'nin Silahlı Sivrisineği

Sivrisinek" adı verilen, silahlı ama insansız helikopter, başarıyla uçuruldu.

Kutu sütün zararları

10-15 yıl önce bazı uzmanlar, "Sokak sütü mikrop saçıyor, ilkelliği bırakın, kutu sütü alın." çağrısı yapıyordu. Medya organları da sokak sütü sebebiyle rahatsızlanmış çocukları göstererek bu durumu körüklüyordu.

Türkiye kendi makinalı tüfeğini üretecek

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKE) düzenlenen Milli Modern Makinalı Tüfek Projesi

NASA : Geleceğin Uçakları

2025 tarihine kadar hazır olabileceği belirtilen 3 ilginç uçağın prototip resimleri NASA'nın resmi sitesinde yayınlandı.

Türkiye siber saldırıya uğrayacak!

Teknoloji çağının yeni savaş yöntemi olan "siber saldırı"ya karşı Ankara harekete geçiyor.

İlk yerli savaş uçağı geliyor...

Türkiye'nin, tamamıyla yerli savaş uçağı üretme hayali, Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısının ardından yapılan açıklamayla, gerçekleşme sürecine girdi.

ASELSAN'dan Yepyeni Bir Sistem...

ASELSAN Sanal Hava Boşluğu-SAHAB adlı saldırıları da tespit eden yeni ve yüksek güvenlikli bilgi paylaşım sistemi geliştirdi.

Milli Savaş Uçağı Üreteceğiz...

Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında yürütülen Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde "Milli Savaş Uçağı" üretilmesi kararı çıktı.

Türkiye "Siber Ordu"sunu Kuruyor

MGK siber tehditle mücadele için ulusal çapta savaş başlatılıyor. Kendi bütçesi olan, özerk bir Siber Ordu Komutanlığı kuruyor.


    Toplam 195 Sonuçtan 64 - 80 arası gösteriliyor.