oyun arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Türkiye Zeka Oyunları Yarışması


Zekasına güvenen herkes buraya! Türkiye Zeka Oyunları Yarışması'nın 14'üncüsü başladı.

Türkiye Zeka Vakfı'nın, insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması'nın 14'üncüsü başladı.

Türkiye Zeka Vakfı'ndan alınan bilgiye göre ''Oyun 2009'' adiyle düzenlenen, yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamaların olmadığı yarışma, üç aşamadan oluşuyor. Sayısal ve sözel alanlarda sorulan 10 soru, her yıl olduğu gibi Vakıf Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eleme sınavını tüm ilköğretim okulları ve bilim Sanat Merkezlerine ulaştırdığı ''OYUN 2009'' Türkiye 14. Zeka Oyunları Yarışması, 14 yaş altı, 14-21 yaş ve 21 yaş üstü olmak üzere üç kategoride yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB ve Tübitak tarafından desteklenen ''OYUN 2009'' Zeka Oyunları Yarışmasına, Türkiye Zeka Vakfı'nın internet sitesi üzerinden ya da oyun Dergisi aracılığıyla katılmak mümkün.

Yarışmanın ilk elemesi 23 Ekim'de sona erecek. İlk elemeyi başarıyla geçen yarışmacılar önce yarı finale daha sonra da final sınavına katılacak.

Her yıl binlerce kişinin ter döktüğü yarışmanın finalinde, her kategoriden 8, toplam 24 kişi yarışabilecek. Birbirinden ilginç matematik, mantık ve sözel soruların sorulduğu yazılı sınavı, jüri üyeleri önünde yapılan sözlü sınav takip edecek. Yarışmacılara aktüel konular, bilim, sanat, genel kültür ve benzeri alanlarda da sorular yöneltilecek

Zekana güveniyor musunEtiketler : Tübitak

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle