30 Eylül’de resmi olarak tanıtılan Windows 10'un bir gün sonra yayınlanan deneme sürümü şimdiden 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı başardı.Amerikalı Teknoloji devi Microsoft‘un uzun süre teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden ve kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10, nihayet geçtiğimiz haftalarda resmi olark tanıtıldı ve kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. 30 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında resmi olarak tanıtılan Windows 10 sunduğu yeni özellikler ve birleştirici yapısıyla beğeni toplarken, birçok kullanıcıyı işletim sistemine bir an önce kavuşmak için sabırsızlandırdı.

Microsoft tarafından bugün yapılan açıklamayla, işletim sisteminin deneme sürümüne ulaşmak için 1 milyondan fazla kullanıcının Windows Insider Program‘a kayıt olduğu duyuruldu. 1 Ekim’de yayınlanan deneme sürümü için doğrudan indirme linklerinin de bazı siteler tarafından paylaşıldığı göz önüne alındığında, işletim sisteminin deneme sürümünün ilk iki haftada ulaşan kullanıcı sayısının 1 milyondan da fazla olduğu tahmin ediliyor. Windows 10'un tamamlanmış versiyonunun ne zaman yayınlanacağı henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, 2015 yılının Nisan ayında kullanıcılarla buluşabileceği söyleniyor.

Microsoft çalışanlarından Joe Belfiore’nun konuyla ilgili yayınladığı bir blog yazısında, 'Windows 10 Technical Preview' isimli deneme sürümünün 1 milyon kullanıcıya sahip olduğu duyuruldu.

Herkesin seveceği bir Windows yapmak için kullanıcıların fikirlerine önem verdiklerini belirten Belfiore, şirketin 1 milyon kullanıcının 200 bininden geri bildirim aldığını açıkladı.

Microsoft, hala test aşamasında olan sürümü, kullanıcılarının yardımıyla daha iyi bir platform haline getirmeyi amaçlıyor. Şirket, bu yüzden Windows 10'un deneme sürümünü kullanıcılarının ücretsiz yüklemelerine izin vermişti.
Bu Habere Yorum Yap