İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Yalın ADSL'de kandırılıyoruz


İnternette sabit hattın kullanılması zorunluluğu kalkıyor ama fiyatlarda sürpriz var

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) kamuoyu görüşüne açtığı Yalın ADSL’de, Türk Telekom erişimi kullanacak olan servis sağlayıcıdan her bir port için kota fark etmeksizin 21,8 TL bağlantı ücreti ve 19,3 TL Yalın adsl erişim ücreti alacak. Kullanmadığı halde telefon faturası ödemek zorunda kalan tüketicilerin, bu kez de servis sağlayıcılarının ADSL fiyatlarını yüksek tutması ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Mevcut durumda normal sabit hat aboneliği olmayanlar için Yalın ADSL Erişimi süreci, müşteri hizmet alacağı servis sağlayıcıya başvurmasıyla başlayacak. Servis Sağlayıcı, Yalın ADSL Erişim ve ADSL Abonelik girişlerini yapacak. Yalın ADSL Erişimi tesis süreci tamamlandıktan sonra Yalın ADSL faturalama süreci başlayacak.

cnet türkiyeEtiketler : ADSL   Türk Telekom

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle

Yorumlar
Cemil Aydın
Yorum : Sabit hattın kullanılması zorunluluğunu kalkınca insan haklı olarak internet erişiminin ucuzlamasını bekliyor. Ama tam tersi, daha da pahalıya geliyor. Nasıl bir mantık var bu işte anlamıyorum
Mehmet Can
Yorum : Vatandaş olarak yalın adsl yi bekliyordum ama bundan da bir numara çıkmadı kaz gibi yolunuyoruz. Düşünsenize bu ülkeye bir de fiber optik geldiğini artık faturası ne kadar olur. Allah göstermesin. Allah sizi başımızdan eksik etsin en kısa sürede.