İnternet Teknolojisi arkadaşına gönder Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş

Yeni ADSL tarifeleri açıklandı


Uzun süredir indirim yapılmayan ADSL tarifelerinde yapılan yeni düzenleme ile büyük değişiklikler yapıldı.

Sınırlı ve sınırsız paketlere ek olarak herhangi bir hız garantisi verilmeyen esnek paketler de seçenekler arasına eklendi. Esnek paketlerde hız garantisi bulunmuyor. Maksimum 8 MBit'e kadar hıız seçeneği sunuluyor. Kullanıcının bağlı bulunduğu santralin durumuna göre hız otomatik olarak verilecek. 

Toptan fiyatlaır açıklayan Türk Telekom, son kullanıcı fiyatlarını servis sağlayıcılara bıraktı. Fiyatların yaklaşık olarak  şöyle olması bekleniyor: 4 GB kotalı paketin fiyatı 29, 6 GB kotalı paketin fiyatı ise 39 TL. Sınırsız paketler ise 49 TL'den satılması bekleniyor.

Esnek paketlerde Adil Kullanım adı altında eklenen özel bir madde ile eğer kullanıcı 15 GB veri kullanımını aşarsa hızı otomatik olarak 512 MBit'e düşecek. Bir sonraki ayda ise hızı normale döndürülecek.

 

İşte Türk Telekom'un açıkladığı toptan satış fiyatları. Servis Sağlayıcı firmaların bu fiyatları son kullanıcıya nasıl yansıtacağı henüz netlik kazanmadı:

adsl paket

Öte yandan son kullanıcı tarifelerini açıklayan ilk firma Türk.Net oldu. Firma kotal ve kotasız tarifelerle esnek paketin duyurusunu yaptı. 4 GB kotalı, 6 GB kotalı ve kotasız olmak üzere üç farklı seçenekten oluşan kampanya kapsamında TurkNet, tüm kullanıcılarını 8 Mb/sn’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızda internete bağlıyor:

cnet türkiye

adsl tarifeEtiketler : ADSL

Bu Habere Yorum Yap

Email

Ad Soyad

Yorum
 


 
Bu Habere Yorum Ekle